+420 734 274 854
pro.interier@email.cz

TECHNOLOGIE APLIKACÍ

Benátský štuk (Římský štuk)

Aplikace benátského štuku sahá až do starověkého Říma. Pomocí moderních materiálů má podobu hlazeného povrchu s vysokým leskem vhodným do všech prostor.Použití benátského štuku je takřka neomezené a jeho aplikace lze použít všude tam, kde není vystaven přímému styku s vodou.
Technologie: Na vápencovou stěrkou vyrovnaný a suchý podklad pomocí nerezového hladítka a špachtle naneseme podkladovou vrstvu štuku a necháme zaschnout ( dle vlhkosti ) jeden až dva dny.Následně povrch přebrousíme a proces opakujeme do požadovaného efektu. Nakonec celý povrch vyleštíme a zafixujeme ochranným nátěrem.

Lakovaná stěrka

Je speciální povrch tvořen vrstvením stěrek a lakovaných nátěrů. Povrchová úprava lakované stěrky má velmi dobrou udržovatelnost a povrchovou tvrdost. Využívá se všude tam, kde je zvýšená vlhkost.
Technologie: Plocha se vyhladí několika vrstvami tmelu, který se následně vybrousí a dobře očistí. Následně se aplikuje podkladový nátěr, po jehož zaschnutí následuje dvou a vícevrstvé přetmelení doplněné speciálními nátěry. Aplikační proces trvá několik dní a počet lakovaných vrstev záleží na absolutně dokonalém sjednocení povrchu

Travertine

Travertine je zcela unikátní úprava hlazené stěrky, která má vzhled přírodního travertinu. V realizaci se volí jeden odstín, ve kterém se provádí celá realizace. Členitost struktury ve finále působí dojmem dvou i vícebarevných odstínů. Široké uplatnění je vidět především ve vstupních halách a na schodištích, ale rovněž má široké uplatnění v obytných prostorech, kde vytváří

Luxusní metalické povrchy

Vytváří povrch proměnlivého odlesku a díky perleti dostává jiný vzhled v denním světle i v umělém osvětlení. Prostor následně dostává díky luxusní povrchové úpravě zcela ojedinělý vzhled.

imitace kamene – Imitace mramoru

Tyto techniky jsou aplikovány všude tam, kde je nutné dát prostoru luxusní vzhled. Aplikaci je možné provádět skoro na všechny druhy podkladu, ale vždy je nutné díky náročnosti těchto povrchů počítat s náročnějším procesem aplikace.

PŘÍPRAVA PODKLADU PRO DESIGNOVÉ POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Základem je dobře připravený podklad. Samotný aplikační postup se u jednotlivých povrchů liší nejen ve struktuře materiálu, ale hlavně v samotném ručním zpracování které povrchu dává konečný luxusní vzhled. Informovat se o druhu omítky a prostoru kam bude aplikována je rovněž důležité, jelikož se nedají všechny druhy omítek aplikovat všude tam kam si představujeme. Základní faktor který ovlivní volbu designové stěry dělíme na suché, vlhké, teplé, vnitřní a vnější. Rovněž záleží zda jsou stěny cihlové, tvárnicové, betonové, SDK, dřevěné nebo hliněné. I zde je potřeba řádná příprava jelikož každý z materiálů má jiné vlastnosti a pro samotnou aplikaci stěrek je ošetření podkladních vrstev důležité. Podkladní vrstva musí být suchá a čistá = zbavená všech nálitků, mastnot, prachu a jiných nečistot které by mohli poškodit finální vzhled. Očištěnou podkladní vrstvu ošetříme penetračními prostředky v případě potřeby plochy fixujeme síťovinou. Na takto připravený podklad můžeme začít se samotnou aplikací designových stěrek.

Povrchové úpravy krbů

Dnešní trend rozšířil do povědomí zákazníků pořizování různých druhů topenišť a krbů. Krby stejně jako jiná žároviště mají jiné nároky na povrchovou úpravu než klasické stěny. Testováním různých druhu materiálů jsme dosáhli ve spolupráci s firmou MODERNÍ – KRB s.r.o. poměrně širokého výběru designových stěrek které se hodí na povrchové úpravy krbů a otevřených žárovišť. Přesto je mezi těmito stěrkami rozdíl v použití jelikož se staví topeniště vnitřní a venkovní a proto je dobré vždy konzultovat záměr kam je topné těleso usazeno. Následný výběr odstínu a povrchu je daleko jednoduší.